הטבעונות היא כבר מזמן לא טרנד אלא דרך חיים, ומספר האנשים שמאמצים את דרך החיים הזו עולה בהתמדה בשנים האחרונות. סביר מאוד שכל אחד מכיר לפחות חבר אחד שאימץ את דרך החיים הזו, וכשתרצו להפתיע אותו במסיבת יום הולדת, תרצו ליישר קו עם השקפות חייו בנושא. אז איך תארגנו יום הולדת לחבר הטבעוני?

אוכל

הנושא הבוער ביותר במסגרת הטבעונות. מזון טבעוני לא כולל מוצרים מן החי, כמו חלב, ביצים, בשר וגם דבש. יש המון מתכונים טבעוניים ברחבי האינטרנט שמתאימים לכיבוד ביום הולדת, כולל עוגה טבעונית או חטיפים טבעוניים. בחרו במתכונים המתאימים לכם ולחבר הטבעוני, על פי טעמו, וארגנו כיבוד טעים ומפנק. הכנת מזון טבעוני לא מסובכת יותר מהכנת מזון חלבי או בשרי ואתם גם לא תתפשרו על איכות או על טעם, כי האוכל הטבעוני טעים ומפנק באותה מידה. רכישת המצרכים מתבצעת בדיוק באותו הסופר שאתם מכירים. כל מה שדרוש הוא ראש פתוח, סבלנות והרבה אהבה לחתן יום ההולדת.

איך לארגן יום הולדת - לחבר טבעוני

שתייה

כמו נושא האוכל, גם השתייה היא נושא חשוב בימי הולדת. ניתן להגיש שתייה קלה, אך אם אתם מעוניינים להגיש שתייה חמה או משאות חלביים במקרה של יום הולדת לילדים, ספקו משקה חלב טבעוני. כיום קיים מגוון רחב של תחליפים, כמו חלב שקדים, שיבולת שועל, אורז או סויה, וקומבינציות של האפשרויות האלו. מוצרים אלו יתאימו לכל שימוש במקום חלב פרה או עזים, וגם אותם אין צורך לחפש במקומות מיוחדים אלא בסופר הישן והמוכר, וברוב המקרים גם באותו מקרר.

מתנות

תתפלאו, אבל גם בנושא המתנות נכנסת האידאולוגיה הטבעונית. כאשר אתם בוחרים את המתנה, הקפידו לא לרכוש מוצרים העשויים מעור אמתי. רכשו במקום זאת מוצרים העשויים מדמוי עור איכותי, בד, זמש טבעוני ואפילו שעם, טרנד חדש שנכנס לאחרונה ותופס תאוצה בשל עמידותו למים. מוצרים אלו עשויים להיות ארנקים, תיקים, נעליים, הלבשה, חגורות, וכל מוצר אחר שקשור בעולם האופנה. גם בתחום הקוסמטיקה העניין דומה: אם אתם מעוניינים לרכוש מוצרי קוסמטיקה כמתנה, וודאו שהם לא נוסו על בעלי חיים ולא מכילים מרכיבים שמקורם בחי. את המידע הזה אפשר למצוא ברחבי האינטרנט, בארגוני בעלי חיים ובקבוצות ייעודיות ברשתות חברתיות. גם את המתנות לא צריך להתאמץ כדי למצוא, מאחר שהמבחר גדל יחד עם המודעות לנושא והרצון של רשתות השיווק לפנות גם לקהל הטבעונים.

היעזרו במנוסים מכם

אם אתם מכירים טבעונים אחרים, בקשו מהם עזרה במציאת המצרכים הדרושים לארגון יום ההולדת. מרבית הטבעונים כבר מכירים את החנויות המתאימות, את המותגים שפונים לקהל זה ואת הרשתות שבהם תמצאו את כל מה שאתם צריכים. קיים סיכוי רב שהם ניסו בעצמם פיתוחים חדשים בתחום המזון הטבעוני וידעו בדיוק מה כל טבעוני ירצה לקבל כמתנה ליום ההולדת שלו.