משלוחי מנות מקוריים

עם כל הכבוד לפסח וחנוכה, יש חג אחד שמח, צבעוני וטעים במיוחד, ופה אנו כמובן מדברים על חג פורים. מכאן שגם אם כבר יש לכם תחפושת מוכנה וגם אם שמרתם מתכון מנצח לאוזני המן מהשנה שעברה, אתם עדיין צרכים לארגן משלוח מנות – אם עבור חברים, שכנים ובני משפחה. מה עושים? לא קונים אחד מוכן וכן מתרגשים לקראת המשימה, כי בהחלט עומד להיות שמח ומבדח, ואף יצירתי ומלא הומור. שנתחיל?

פחות ממתקים יותר בריאות

רבים מהילדים בטוחים שחג החנוכה נועד למלא את מצבור הממתקים, כי אין זה משנה אם משלוח המנות בצורה של ליצן או בצלחת עטופה בצלופן, עדיין יש למלא את המקום הפנוי, ופה הכי קל לקנות כמה ממתקים ושקיות של חטיפים, אך פה אנו באים לומר שניתן ואף כדאי אחרת. במה מדובר? הגישו משלוח מנות שהוא בעצם מגש פירות טרי ומפנק. באופן שכזה סוגרים את הפינה פעמיים: גם לא מתעסקים עם העיצוב (המגש מרשים בפני עצמו) וגם לא תוהים מה לשים בפנים – עושר של פירות טריים ומתוקים סוגרים נהדר את הפינה. מה עם אוזני המן? שמשלוח אחר ידאג לכך!

משלוח ילדי עם המון אהבה

אם שולחים משלוח מנות לבן משפחה ויש לכם ילדים, תשקלו לאפשר לילדים ליצור לבדם את נייר העטיפה. מה בדיוק עושים? לוקחים גליל נייר לבן, או פשוט מחברים הרבה דפי מדפסת באמצעות סלוטייפ, ומאפשרים לילדים לצייר כל מה שהם רק רוצים. אלו יכולים להיות צבעי ידיים, יצירות שמשלבות הדבקה (של אלמנטים נוספים קרי צמר גפן טבול בצבע/ נצנצים/ עלים) וכדומה. תהיו בטוחים שרק המראה של המשלוח יחמם את הלב ופחות ישנה מה מסתתר בפנים, אם כי יהיה נחמד להשלים את הקונספט עם עוגיות שהילדים הכינו בעצמם.

משלוח מנות

ממחזרים ויוצרים

יש לכם קופסת טישו ריקה? יש לכם גליל ריק של מטרנה? יש לכם בקבוק קולה ריק? יש לכם קופסת קורנפלקס ריקה? נהדר! לפני שתזרקו תשקלו להפוך את הפסולת למשלוח מנות מרהיב וצבעוני. כיצד? השתמשו בחלל הפנוי ותעצרו לחשוב כיצד ניתן לקשט ולשנות צורה. לשם כך הכינו חומרי יצירה כמו דבק חם, מדבקות, עיניים זזות, סרטים צבעוניים, צבעים, בריסטולים וכדומה. בשלב זה טוב לדעת שבאמצעות אלמנטים משלימים ופשוטים לעשייה, קרי אוזני ארנב ושפם חתול, יוצרים מהפך משמעותי ומרשים. מחפשים רעיונות? הפכו בקבוק לסוכריה ענקית, קופסת טישו לאדנית פרחים, קופסת גליל לחתול (עם אוזניים, עיניים וזנב) וכדומה.

נחש מי אני

מבקשים לשלב הומור במשלוח המנות? קחו שקית ריקה של קמח והפכו אותה למשלוח מנות מפתיע ונאה. פה מוטב לבחור בשקית קמח מניילון, אך גם עם שקית נייר ניתן לעבוד, כל עוד מורחים בחומר ייעודי שמקשה את הנייר (תבררו בחנויות היצירה). בנוסף, ניתן להדפיס ולהדביק על גבי השקית תמונות ומשפטים מצחיקים, כאלו שרוכבים על האלמנטים שלרוב מודפסים, משמע אפשרי לשחק עם רשימת המרכיבים, עם הצעה למתכון וכדומה. מה בפנים? כל שרוצים!

חג שמח, יצירתי וטעים לכולם!

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: מתנות מקוריות לימי הולדת