לא מעט אנשים יוצאים מידי שנה לחופשה שנתית, בין אם זו חופשה בחו"ל או חופשה בארץ. ההצטיידות לקראת החופשה חייבת להיעשות באופן מושכל, כשכדאי לערוך רשימת ציוד מבעוד מועד, ולו כדי שלא תשכחו אף פריט חיוני. אילו חפצים חשוב לקחת עמכם לחופשה? הנה כמה טיפים בנושא.

את מזג האוויר בדקתם?

אין ספק שבין הדברים הראשונים שאורזים במזוודה הם הבגדים. כדי להיערך באופן נכון, מוטב לוודא מהו מזג האוויר הצפוי לכם ביעד שאליו אתם נוסעים. ארזו בגדים בהתאם לכמות הימים, וקחו עמכם עוד 2 אאוטפיטים ליתר ביטחון. כמו כן, ארזו פריטי הלבשה תחתונה, כמו גם אקססוריז שונים. מלבד זאת, אל תשכחו לארוז כפכפים, נעלי ספורט (או נעליים נוחות להליכה) וכמובן גם נעליים לבילוי, זאת במידה ואתם מתכננים לצאת לבלות בשעות הערב.

פה נעצור לציין שכדאי לארוז לצד המזוודה גם תיק גב. את התיק תוכלו לשאת על גבכם במהלך מסלולי טבע או טיולים עירוניים, ובו תאחסנו את כל הפריטים הנחוצים לכם למשך היום.

ציוד לצילום

היגיינה ורחצה

תיק הרחצה הוא חיוני במיוחד, ולמרות שברוב בתי המלון ניתן להשיג סבונים, עדיין עדיף להשתמש בתמרוקים אישיים שאליהם אתם רגילים. מלבד זאת, לנשים נמליץ להביא תיק איפור המכיל רק את הפריטים החשובים ביותר, ופה נעצור לציין שמלבד המייק אפ, הפודרה, הרימל והסומק, כדאי להצטייד גם בשפתון עמיד. מדוע? כי עם שפתון עמיד ניתן להישאר לכל אורך היום, מבלי לחדש את הצבע במהלך היום. עוד מומלץ לארוז מגבונים לחים, טישו, פלסטרים ותרופות חשובות.

היה ואתם יוצאים לטיול קמפינג הכולל לינת שטח, מומלץ לדאוג להביא עמכם מגבות נקיות, סבון בבקבוק קטן, נייר טואלט, מרכך שיער, שמפו וכו'.

אוכל, קדימה אוכל!

בין אם אתם מתכננים לשהות בבית מלון, בין אם צימר ובין אם זו לינת שטח – חשוב לדאוג לחטיפים או למזון יבש שיהיה איתכם למשך ימי הטיול (ובייחוד אם מדובר בטיסה לחו"ל). ארזו חטיפי אנרגיה, חבילת מסטיקים, חטיפים ישראליים אהובים, קפה שחור, נס קפה, פירות יבשים ונשנושים נוספים. אם מדובר בלינת שטח, אל תוותרו על קופסאות שימורים, לחם ושוקולד.

מומלץ לארוז בקבוק מים רב פעמי (אותו תוכלו למלא מידי יום), או לחלופין בררו אם ניתן לרכוש ביעד שאליו אתם טסים בקבוקי מים מינרליים איכותיים. אם מדובר בחופשה באירופה למשל, יש מקומות בהם ניתן לשתות מהברז, אך במקומות כמו תאילנד והודו, ההמלצה היא לשתות מים מינרליים בלבד – בררו זאת מבעוד מועד והיערכו בהתאם.

 

החופשה מתקרבת? ערכו רשימת ציוד חיונית, ואך תשכחו לכלול את כל הפריטים הנחוצים לכם לטובת הצלחת הטיול. שתהיה חופשה נעימה!