ימי הקיץ החמימים, מהווים הזדמנות נפלאה לצאת עם כל המשפחה לחופשה בחו"ל, בעוד שיעדים כמו אירופה, תאילנד, ארצות הברית, דרום אמריקה ואף אפריקה – כולם כאלה המתאימים עבור משפחות. טיול משפחתי, מלבד היותו הזדמנות נהדר לצאת לחופשה ממושכת: מקנה לרבים את האופציה לבלות זמן איכות עם הילדים, ליצור תא משפחתי חזק, להתאהב מחדש בבן או בת הזוג, ובכלל – ליצור חוויות כיפיות שנזכרות לעד!

 

אבל רגע לפני שאת מעלה את הילדים על המטוס, חשוב שתדעי: מהו הציוד שאת חייבת לארוז, עבורך ועבור המשפחה:

 

ביגוד נוח לימים חמים וקרירים

כאשר את אורזת את המזוודות, וודאי כי בכל מזוודה יש לפחות שלושה פריטי לבוש חמים, ושלושה פריטי לבוש לימי הקור. אירופה למשל, היא יבשת שנחשבת קרירה יחסית לאקלים הישראלי. לכן, גם אם אתם יוצאים לחופשה משפחתית בחודשי יולי אוגוסט, ייתכנו ביעד ימים גשומים.

 

בשל כך, חשוב לארוז ביגוד אשר יתאים לשיטת "הבצל" באמצעותה אפשר ללבוש כמה שכבות ולהוריד או לעטות ביגוד נוסף, בעת הצורך. נוסף לכך, וודאי כי גם לך וגם לכל ילד במשפחה ישנן 2 עד 3 זוגות נעליים, ביניהם סנדלים, נעליים סגורות ונעלי ספורט. אל תשכחי לארוז עבורך נעלי נשים נוחות, כדי שתוכלי לשוטט בהן בקלות, בכל מקום ובכל יעד.

 

תרופות ומשחות

מי שטס לחול כמה פעמים בחייו, יודע כי על פי חוקי מרפי, דווקא ביום הטיסה – כל מה שעלול להשתבש, משתבש! בכך, עם הנחיתה, מתחילות מחלות ואלרגיות, פצעים ושאר רעות חולות. לכן חשוב כי תארזי תיק עזרה ראשונה שבו משככי כאבים, כדורים נגד אלרגיה, כדורי שינה (עבור מי שלא התגבר על הפרשי השעות), וחשוב מכל – תרופות מרשם! בכך תהיי ערוכה ומוכנה לכל מקרה רפואי שעלול להגיח מעבר לפינה.

ארנק כסף נסתר

במרבית היעדים שנחשבים מתויירים או צפופים, נמצאים גם כייסים מיומנים, אשר בשיטות חכמות ומהירות: עלולים להעלים לכם את החפצים האישיים. כדי להיערך לגרוע מכל, צלמי את הדרכונים והמסמכים הדרושים, בניהם: הדרכון שלך, של בן הזוג ושל הילדים, וטמני אותם באחת מהמזוודות הגדולות.

 

בזמן שאת מגיעה לבית המלון, אכסני כסף מזומן בכספת ודאגי לקחת בכל יום, רק את הסכום הדרוש עבור הבילוי המשפחתי. רכשי ארנק נסתר שיהיה מונח עלייך מתחת לבגדים, וזאת מלבד התיק האישי שלך ותיקי הגב.

אטמי אוזניים

רכשי כמה חבילות של אטמי אוזניים אשר יכולים להיות אמצעי יעיל במיוחד, גם עבור שעות הטיסה וגם עבור הלינה בבית המלון או בדירה. כידוע, רבים שיוצאים יחדיו לחופשה: שוכרים מספר חדרים שעליהם לחלוק. לכן אטמי אוזניים הם פריט חשוב שיגן עלייך מפני נחירות.

 

באמצעות ציוד זה, תכלי לטוס לחו"ל בראש שקט ואף לספק כל פריט או חפץ חיוני בשעות חירום.