כאשר הילדים בבית, הורים רבים מעסיקים אותם בצורות שונות וגם המדפסות משתלבות בכך. למשל בהדפסת דפי צביעה או משחקים. לכן וגם מסיבות נוספות, כדאי שתהיה בבית מדפסת טובה, עליה תוכלו לסמוך לאורך זמן. אילו מדפסות מתאימות לכך? ומה חשוב לדעת לגבי הדיו?

דיו – ההוצאה העיקרית שלכם

ברכישת מדפסת, היא מגיעה כמובן עם מיכלי דיו מלאים. ניתן באופן טבעי לחשוב, שההוצאה על המדפסת תהיה הוצאה חד פעמית גדולה, לצד הוצאות קטנות על דיו מדי פעם. אלא שבדרך כלל, ההיפך הוא הנכון. רכישת מדפסת הזרקת דיו (שהיא הנפוצה בשימוש ביתי) זולה יחסית. דווקא הדיו, מהווה הוצאה קבועה ויקרה הרבה יותר במצטבר.

הכרחי לרכוש מילוי כאשר המחסנית מתרוקנת במדפסת. למעשה, די במחסנית אחת שתתרוקן, בין אם היא שחורה או בצבע אחר, בכדי להפריע לשימוש במדפסת. כך שרכישת דיו היא אילוץ שחייבים לתת עליו את הדעת. אחד הדברים שתוכלו לעשות בכדי להקל על עצמכם בכך, הוא לרכוש מדפסת עם זמינות גבוהה של מיכלי דיו לרכישה.

פתרון נוסף ואולי עדיף, הוא להכיר את הנושא המעניין והשימושי של "ראשי דיו תואמים" או "חלופיים". מדובר על מיכלי דיו, אשר תואמים מבחינת המבנה למדפסות של יצרנים שונים, מדגמים ספציפיים. דיו כזה, הוא לרוב זול יותר. אם לומר ההיפך: הדיו המקורי הוא לרוב יקר יותר משהו יכול להיות ולא בהכרח בצדק. השימוש בדיו חלופי, יאפשר לכם להוזיל עלויות הדפסה באופן ניכר.

אז אילו מדפסות כדאי למשפחות לרכוש? פיסי מגזין הידוע, פרסם רשימות של מדפסות שהם לפי סקירותיו, הטובות ביותר לשנת 2021. אלה כמה דוגמאות לכך:

מדפסות הזרקת הדיו הטובות ביותר

באופן כללי, מדפסות הזרקת דיו הן סוג המדפסות המתאים ביותר לשימוש ביתי. זאת, בשונה ממדפסות לייזר, שרואים יותר בשוק העסקי. HP Envy Pro 6452 היא מדפסת בולטת, ברשימות של פיסי מגזין לגבי מדפסות מסוג זה. המדפסת מצטיינת בשילוב טוב של תכונות שונות, לצד עלות תפעול סבירה. היא מדפסת קומפקטית למדי – תכונה חשובה לשימוש ולאחסון ביתי. בנוסף, היא גם בעלת מראה מודרני ונאה.

בוחרים מדפסת ביתית: אלו המדפסות שהכי יתאימו למשפחות!

המשולבות הטובות ביותר

עוד סוג מדפסות פופולארי לשימוש פרטי, הוא מדפסות משולבות או מדפסות all in one. Brother MFC-J6945DW היא מדפסת כזו, כדאית במיוחד, אשר מציעה הדפסה, סריקה, צילום מסמכים ופקס. זו היא בחירה מתאימה מאוד עבור שימוש ביתי וגם למשרדים ביתיים. כיום, לאור התרחבות מגמת העבודה מהבית, כדאי תמיד לקחת היבט זה בחשבון.

זול אבל איכותי

המחיר תמיד משחק תפקיד בבחירת מדפסת ולצורך שימוש ביתי, טבעי שתחפשו מוצר זול יחסית. זול לא חייב להיות גרוע. עם זאת, מדובר באתגר טכני לא קטן – כיצד לייצר מדפסת שהיא גם זולה ולכן יחסית פשוטה, אבל שלא תהיה לגמרי "מצו'קמקת". וכל מי שמכיר מדפסות, יודע שיש ברמות המחיר הנמוכות לא מעט מדפסות, שהן גרועות למדי. Epson Expression Premium XP-7100 נכללה ברשימה של פיסי מגזין, לגבי מדפסות איכות זולות. ואכן, איכות ההדפסה שלה מפתיעה לטובה. במה קיצצו לשם צמצום המחיר? זו נקודה שכדאי תמיד לחשוב עליה במקרים כאלה. לא תמיד מדובר בתכונות קריטיות אגב. במקרה זה, המחיר הנוח מגיע למשל על חשבון תכולת נייר נמוכה יחסית.

לסיכום

בחירת מדפסת לשימוש ביתי לא  צריכה להיות מסובכת מדי. הדוגמאות שהזכרנו מספקות נקודת מוצא טובה לכך, אם כי הן לא היחידות. וכמובן – שימו לב לדיו!