חופשת הקיץ היא החופשה הגדולה ביותר במהלך השנה, והיא גורמת ללא מעט הורים לחפש אחר פעילויות ומקומות לטייל בהם עם הילדים, ולו כדי למנוע מהם להשתעמם בבית. יש מגוון רחב של מקומות נהדרים לטייל בהם, כשכל מה שצריך זה רק לתכנן את לוח הזמנים, לארוז תיקים ולצאת לטייל. סקרנים? אספנו בעבורכם מידע חיוני וטיפים מעולים!

לוגיסטיקה ותכנון מקדים

על מנת לצאת לטיול מהנה עם הילדים, בין אם זה טיול הכולל לינה בבית מלון ובין אם מדובר בטיול קמפינג מאתגר, יש לדאוג לתכנון מוקדם. חשבו על כל הדברים שתזדקקו להם במהלך הטיול, ואף כדאי לבחון השכרת רכב, ולו כדי להתנייד בקלות ממקום למקום. בדקו על השכרת רכב מסחרי וערכו רשימה מסודרת של כל הציוד הלוגיסטי החיוני בעבורכם, כך תוכלו לצאת לטיול כשאתם מאורגנים באופן המיטבי.

אופי הטיול

יש לא מעט סוגי טיולים, כשחשוב להתאים את אופי הטיול למשתתפים, כך תוכלו ליהנות מהחופשה ולהעניק לילדים חוויה בלתי נשכחת. ישנם טיולי טבע כשניתן לצאת לטיולים הכוללים מסלולים למיטיב לכת, וניתן לצאת למסלולים קלים כמו מסלול מעגלי או מסלול שאורכו כשעה. לצד אלה, תוכלו לצאת לטיולים עירוניים החל מסיור ביפו העתיקה, דרך טיול מוזיאונים בתל אביב, ביקור בירושלים ובכותל המערבי ועד לטיול בין המקומות ההיסטוריים בבאר שבע. ערכו רשימה של מקומות שתרצו לבקר בהם, ונסו לשלב כמה שיותר טיולים במהלך לוח הזמנים שלכם.

מבקשים המלצות? כדאי להגיע אל מצפה רמון, ובייחוד בלילה כשניתן לצפות בכוכבים במלוא הדרם. המלצה נוספת היא טיול בנחל הבשור, כשאפשר ליהנות מפיקניק ייחודי בפארק אשכול הסמוך אליו. כמו כן, כדאי להגיע אל נחל מערות שבצפון או אפילו אל חוף דור (ניתן ללון בשטח). אם אתם דווקא מעוניינים בטיול בגנים לאומיים, כדאי להגיע אל קיסריה, שם תוכלו ליהנות משרידים ארכאולוגיים ומיצגים מרתקים במיוחד.

חכם בשמש

כשיוצאים לטיול במהלך חודשי הקיץ, רצוי להצטייד בכל הפריטים האידיאליים כדי להישאר חכמים בשמש: החל מקרם הגנה, דרך כובע רחב שוליים ועד למשקפי שמש. מרחו את העור בקרם הגנה כשכדאי לרכוש קרם בעל 30 SPF לטובת הגנה מרבית. נוסף לאלה, יש לארוז חטיפים, מגבונים, נייר טואלט ופריטים חיוניים נוספים שיסייעו לכם לצלוח את הטיול.

נסיעה בטוחה ומעניינת

כשנוסעים לטיול עם ילדים, בין אם זה נעשה ברכב שכור ובין אם ברכב פרטי, יש לדאוג לתעסוקה לילדים למהלך הנסיעה, ועל כן מוטב להביא חוברות צביעה ומשחקים לדרך. כמו כן, יש לוודא שהאוויר בגלגלים תקין, ושהרכב כשיר לנסיעה, כמו גם שחגורות הבטיחות תקינות. כך תוכלו להעביר את הנסיעה על הצד הטוב ביותר.

 

הקיץ כבר כאן, וזה בהחלט זמן מצוין לטייל עם הילדים ברחבי הארץ ולהכיר מקומות חדשים, מעניינים ומיוחדים ביחד. הצטיידו בכל הציוד הנחוץ ותכננו את מסלול הטיול מבעוד מועד – שתהיה לכם חופשה מצוינת!