חזרה בתשובה מספקת מענה רוחני למגוון רחב של אנשים. מי שעובר את התהליך נכנס אל עולם שונה מעט מהעולם החילוני, וטובל בעולם חדש המספק מידע על אמונה ופתרון לשאלות שנשאלו בעבר. כדי להתנהל כחרדי או דתי, יש לא מעט פריטים שימושיים ורוחניים שמסמלים את הקרבה לדת. אם אתם רוצים להעניק פריט כזה למי שחזר בתשובה – זה הזמן שלכם להפתיע. אז איזו מתנה נותנים לאדם שחזר בתשובה או נמצא בתהליך? הנה 5 רעיונות חביבים:

ספרים מעניינים בנושא אמונה ודת

אם תרצו לפרגן לדתי החדש, תוכלו לבחור עבורו ספרים המכילים מדרשים על התורה ומה שסביב לה. עבור חוזרים בתשובה אפשר לבחור את ספר עץ החיים השלם, או ספר מעניין בשם נהר השלום. עוד תוכלו להזמין ספרים כמו מרכבות קודש, מוסרי הזהר, ספרי שבת ומועדים וכו'. ספרים טובים יספקו למי שקורא אותם עקביות בחזרה בתשובה והמון עניין בתהליך.

כיפה מעוצבת

כאשר גבר חוזר בתשובה, הוא בוחר להניח כיפה על ראשו, בעיקר כשהוא נמצא מחוץ לבית. כיפה מסמלת את היראה והקבלה של האל והכרה בו. כיפה יפה נחשבת לסמל סטטוס והיא משמשת הבעת כבוד באירועים שונים עבור דתיים ושומרי מסורת. אם תרצו, תוכלו לבחור מתנה כמו כיפה יפה מעוצבת ויוקרתית. כיום יש כיפות סרוגות, כיפות משי, יש כיפות גדולות או קטנות, וכדאי להתאים את הכיפה לזרם הדתי אליו שייך החוזר בתשובה, וגם לטעמו האישי.

 

 

סט תפילין מהודר

סט תפילין מהודר מאפשר לחוזר בתשובה להניח תפילין ברשמיות. סט כזה צריך להכיל תפילין מעור משובח בתוכם כתובים דברי תורה בכתב יד של סופר סת"ם מומחה. בחרו סט מהודר עטוף בעטיפת קטיפה משובחת, לקבלת מראה מכובד ויוקרתי.

מזוזה יפה

זה נכון שמזוזה נועדה להגן על יושבי הבית מבעיות, מחלות או צרות: אבל כשהיא נראית נפלא, היא מוסיפה טאצ' עיצובי למרחב. כיום יש מגוון מזוזות יפות שאפשר להעניק, החל ממזוזות מגולפות מעץ, עד מזוזות יודאיקה, קרמיקה ועוד.

פריט יודאיקה מעוצב

אומנות יהודית בשם 'יודאיקה' נחשבת פופולארית בקרב דתיים משום שהיא מכילה מוטיבים יהודיים מוכרים וסמלי דת. בחרו תמונה, מזוזה, קערת פסח או שאר פריטים מעוצבים בסגנון יודאיקה ותוכלו להעניק מתנה נפלאה ומעוצבת שתהיה מזכרת כיפית לחוזרים בתשובה.

אז זה הזמן להשקיע במתנה מתחשבת ומחזקת שניתן להעניק תוך מחשבה ומכל הלב.