מתנות לשומרי מסורת

אם הוזמנתם לאירוע כלשהו ואתם צריכים רעיון למתנה, המשיכו לקרוא. במאמר הזה נסקור רעיונות שונים למתנות המיועדות לשומרי מסורת מכל הסוגים. מתנות הקשורות במסורת ובמצוות היהדות הן בעלות ערך מיוחד למי ששומר מסורת. הן יתקבלו תמיד באהבה ויזכרו לשנים ארוכות. כלי קודש שונים משמשים בהזדמנויות שונות ובמאמר הזה ננסה גם לגעת במאפיין הזה של המתנה. ניתן למצוא בקטגוריה הזו מתנות כמעט לכל תקציב שהוא – החל בכמה עשרות שקלים ועד אלפים רבים או אם תרצו, אפילו יותר מכך!

מתנה לחנוכת בית

מתנה נהדרת לחנוכת בית היא כמובן מזוזה. זהו תשמיש קודש מרכזי בבית היהודי והוא מוצג לראווה ממש בפתח הבית וגם בכל אחד מהחדרים בו. המזוזה מכילה בית מזוזה אשר עשוי מחומרים שונים כגון עץ זית, כסף, קרמיקה, זכוכית או אפילו גבס. בתוך המזוזה יש קלף אשר צריך להיות עשוי לפי ההלכה – הוא צריך להיכתב על ידי סופר סת"ם ולהיות כתוב על קלף אמיתי מעור פרה. מזוזה היא מתנה אשר משמח מאד לקבלה. החיסרון היחיד יכול להיות כאשר היא לא לטעמם של בני הבית מבחינת העיצוב שלה או כאשר יש להם כבר מזוזה אחרת אותה התכוונו לקבוע. לכן יש לברר קודם הרכישה את המצב לאשורו.

מתנה לבר המצווה

המתנה הקלאסית לבר המצווה היא תפילין ומי שרוצה יביא גם טלית ותיק נשיאה. לפני רכישת התפילין יש לברר עם משפחת הנער שהדבר מתאים ואכן נזקק להם. בדרך כלל, תפילין יהיו מתנה מאדם קרוב לנער. זה יכול להיות סב למשל שרוצה לקחת חלק באירוע המרגש. טלית ניתן לרכוש כמתנה ללא כל ברור מוקדם מכיוון שתמיד טוב שיהיו כמה טליתות למועדים שונים.

מתנות לקבלת שבת

במידה ותרצו להעניק לכל המשפחה מתנה, תוכלו לרכוש להם משהו שישמש אותם בעת הקידוש בערב שבת. פמוטים מהודרים תהיה מתנה מאד מכובדת, בוודאי אם אלו יהיו עשויים כסף טהור. פמוטים הם מתנה שניתן להעביר מדור לדור ויוצרת זיכרון מאד ארוך ומתמשך של מעניק המתנה והאירוע לכבודו הוענקה. מכיוון שבמקרים רבים מדובר במתנה יקרה יחסית, היא תתאים לאירוע משמעותי, בראש ובראשונה חתונה.

מתנה נוספת לשימוש בערב שבת יהיה סט לחלה הכולל סכין מהודרת, צלחת וכיסוי. גם כאן קשת המחירים רחבה ומציעה שלל אפשרויות שונות. זוהי כאמור מתנה שתהיה בשימוש מרובה ותזכיר את האירוע לו ניתנה במשך שנים רבות.

מתנות לחגים

חגי ישראל מזמנים לנו הזדמנות להעניק מתנות שונות הקשורים אליהם. בפסח ניתן להעניק למשל צלחת פסח מהודרת. קיימות צלחות מהודרות ויקרות מאד אבל לצידם גם כאלו שנראות טוב ומעוצבות בחן שמחירן איננו מרקיע שחקים. לכבוד סוכות תוכלו להביא קופסה מהודרת לאתרוג. מדובר במתנה שיכולה להיות גם מאד נאה, גם מאד שימושית וגם לא יקרה במיוחד. אפילו קופסאות מהודרות מאד לא יעלו מעבר לכמה מאות שקלים כאשר בטווח של עד מאתיים ש"ח כבר ניתן למצוא קופסה מכובדת מאד.

 

לבסוף, ניתן להעניק גם מתנות שאינן יקרות. מי שמעריך את הנתינה עצמה ידע להעריך מתנות כאלו. דוגמא למתנה כזאת יכול להיות נטלה שימושי שישמש את בני המשפחה ותמיד נדרש בבית. רעיונות נוספים יכולים להיות גביע יפה העשוי ניקל או ערכה להבדלה בעבודת יד שיכולה להיות גם מאד מקורית וגם נוחה לרכישה.

זכרו לצרף ברכה אישית לכל מתנה, זה אולי החלק הכי חשוב בה!