יש אנשים שהמשקל והגזרה שלהם מפריע להם, אחרים היו שמחים להיות קצת גבוהים יותר , ויש כאלו שהיו רוצים להנות מעור פנים חלק ומתוח יותר. למען האמת, נראה שכמעט לכל אחד מאיתנו יש משהו בגוף שמפריע לנו ושהיינו רוצים לשנות, ויש דברים שבהחלט ניתן לעשות, בעוד דברים אחרים הם לא ממש אפשריים. לצד כל אלו, אם יש דבר בעיה אחת נפוצה ורווחת המשותפת לכל הגברים בישראל ולמען האמת לכל הגברים בעולם, זוהי הבעיה של הדלדלות השיער, הנשירה וההתקרחות. אז האם הבעיה הזאת היא מסוג הבעיות שניתן לפתור כמו משקל עודף, או שמא מדובר על משהו שצריך ללמוד לחיות איתו כמו הגובה שלנו? ובכן, אם תשאלו את מיטב המדענים והמומחים מתעשייה היופי כיום, תשמעו שבהחלט ישנם דברים שאפשר לעשות, ואנו רוצים לעבור על כמה דרכים כאלו.

השתלת השיער

מתוך ההליכים הרפואיים השונים, נראה כי השתלת השיער היא אחד היעילים והפופולריים ביותר כיום. בתהליך הזה לוקחים למעשה שיערות מהאזורים הבריאים בראש (בדרך כלל מחלק של העורף) ומשתילים אותן באזורים המקריחים של הפדחת והמפרצים. כאשר השיער מתחיל לגדול לאחר כחצי שנה מרגע ההשתלה, השיערות הבריאות גדלות כרגיל גם באזורים המקריחים. מדובר בהליך כירורגי שאיננו מורכב מדי, אך מצריך הרדמה מקומית, וכן יש להיערך לתהליך החלמה ארוך יחסית, במהלכו חשוב לטפל באזורים המחלימים בקפדנות. הרבה ישראלים פונים לאפשרות של השתלת שיער בטורקיה, שהיא זולה, זמינה ונוחה הרבה יותר, ומדובר נכון להיום באחד היעדים הנוחים והמשתלמים ביותר לעבור בהם את התהליך הזה.

טיפול תרופתי

עוד טיפול שנחשב יעיל למדי מבין הטיפולים השונים הוא הטיפול התרופתי. ההתקרחות הגברית למעשה נגרמת עקב המרה של הורמון המין הגברי טסטוסטרון לנגזרת אחרת שלו בשם דיהידרוטסטוסטרון שהוא זה שאחראי על הנשירה. הטיפולים התרופתיים למעשה מכילים חומרים שחוסמים את האנזים הזה, וכך בעצם מונעים את הנשירה ואת ההידלדלות של השיער. חלק מהמשתמשים מדווחים שעם הזמן השיער גם חזר לצמיחה לא רעה עם השימוש בתרופה. כמובן שיש לכל תרופה תופעות לוואי וכך גם למשפחות התרופות הזו, ולכן על מנת להתחיל את השימוש בה יש לגשת לרופא העור ולקבל מרשם והדרכה.

שיטות השתלת שיער: הדרכים שיעזרו לכם להחזיר את השיער השופע

דרמה רולר

הדרמה רולר הוא מעין מסרק מיוחד בתצורה של רולר שמעבירים על הקרקפת מדי יום. הוא יוצר מעין פציעה קלה (לא פציעה מסוכנת או כואבת חלילה) של הקרקפת, מה שלמעשה מעודד את זרימת הדם אליה. מקרים רבים של התקרחות ונשירה נובעים מכך שזרימת הדם אל הקרקפת איננה מספיקה, ובמקרים הללו הדרמה רולר יכול לעזור. פעמים רבות גברים משלבים את השימוש בו עם דברים אחרים כמו הטיפולים התרופתיים או קרמים ומשחות.

הדמיית שיער

כאן יש פתרון שאולי לא יחזיר לגברים את רעמת השיער השופעת, אבל הוא כן פתרון למראה המקריח, וזה בהחלט משהו שעשוי להתאים לאחדים. בשיטה הזו למעשה מדמים באמצעות קעקוע את זקיקי השיער על הקרקפת באזורים המקריחים, מה שנראה ממש כמו שיער מלא קצר. כך למעשה אפשר לגלח את הראש ולהנות ממראה שיער קצוץ שאיננו מקריח, ואפילו אפשר להאריך מעט השיער מבלי שניתן יהיה לראות שמתרחשת נשירת שיער. שימו לב כי מדובר כאן על טיפול שצריך לחדש בכל כמה חודשים.

בשורה התחתונה – זה אפשרי, ומי שהדבר הזה באמת מפריע לו בהחלט יכול למצוא פתרונות שונים ויצירתיים שיפתרו את הבעיה. שיהיה בהצלחה!