פודקאסטים או 'הסכתים' הן תוכניות שנחשבות מומלצות בשנים האחרונות משום שהן מאפשרות ליותר אנשים להנות ממידע בנושאים שונים, מידע רחב יותר בתחומים מגוונים, וממגוון רחב של תוכניות שמשדרים מרצים, פסיכולוגיים, יוצרים, מנטורים ובעצם – כל אחת ואחד שרוצים לשדר פודקאסט.

פודקאסט מאפשר לכל אחד ואחד לקריין ולשדר תוכנית בנושאים שונים, החל ממוזיקה עד שיחות הרצאות שירים, דעות רעיונות וכל מה שרוצים לשדר למאזינים באינטרנט.

אם אתם מחפשים תוכניות מעניינות להאזנה אונליין, יש 10 תוכניות מומלצות על ידי מרכז הפודקאסטים ממנו תוכלו לבחור את המעניינות מכל:

המדריך

תוכנית של שתי עיתונאיות תרבות שמנהלות שיח על ספרי הדרכה ומשתפות מרואיינים בניהול הדיונים. המדריך מספק תוכנית חריפה ומשעשעת שבו תגלו מדריכים מעניינים עד הזויים כמו מדריך 'כיצד להפוך לחושנית' או 'איך למצוא חתן' או מדריך להרזיה.

מנהרת הזמן

אם תמיד רציתם לגלוש אחורה בהיסטוריה תוכלו להאזין למנהרת הזמן. הפודקאסט עוסק באנשים הגדולים בהיסטוריה והשפעתם על ההווה. את התוכנית מנחה ערן מינהר שמספק מבט על דמויות מעניינות שלא תועדו בספרים.

היסטוריה לילדים

עוד בתחום ההיסטוריה תוכלו להאזין עם הילדים בפודקאסט שעוסק בדמויות היסטוריות החל מאלה של העם היהודי עד מנהיגים ששינו את פני החברה. כך אפשר להבין טוב יותר את האנושות ואת העולם.

מעשירים את הידע: פודקסטים מרתקים להאזנה בזמן הפנוי

אמא ואמא

תוכנית הורות שעוסקת בקשיים של הורים ביום יום. בתוכנית, שתי נשים מקצועיות שעוסקות בתפיסות עולם וחינוך כמו גם בקשיים בגידול ילדים.

מה יש בזה

תכנית של קובי מלמד ואלעד יצחקיאן שנכנסים לעולמם של סיפורים שנראים מופרכים אבל בהחלט קרו. בין הסיפורים תמצאו את 'אגם המריחואנה', 'נשים אמריקניות רוצות מכנסיים', 'ראלף ריינס מוצא אהבה' ושאר סיפורים מעניינים.

שיר אחד

יודעים מי זה הילד בן ה30 של אהוב בנאי? או מי גרה בשינקין? 'שיר אחד' הוא פודקאסט מעניין במיוחד שמביא את הסיפורים שמאחורי השירים ומארח את היוצרים והזמרים שכתבו ושרו את השירים שכולנו מכירים ואוהבים. בצוות התוכנית: מאיה קוסובר, ניר גורלי, איל שינדלר, תומר מולוידזון.

תחנה מרכזית

מוזיקה מזרחית היא חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית. בפודקאטס 'תחנה מרכזית' תוכלו להכיר אותה לעומק ולהבין את הסיפורים שמאחורי השירים.

חיות כיס

אם כלכלה מעניינת אתכם, תוכלו לשמוע סיפורים על כלכלה בתוכנית 'חיות כיס' שעוסקת בנושאי כלכלה מעניינים ובסיפורים כמו 'גוגל הרסה את שמי הטוב – אנשים שנפגעו כלכלית בגוגל', 'מס חטאים מיסים על הנאות אסורות כמו אלכוהול סיגריות וסוכר', ושאר תוכניות מעניינות.

פגישה אישית

סיפורים אישיים עם אנשים מסקרנים שכולם רוצים להכיר, כמו למשל הסיפור של נדב גדג' זוכה האירוויזיון או סיפורים של אישים שונים שחשוב להכיר ויש להם סיפור חיים מעניין.

הרגע שבו הבנתי שאני לא מבין כלום

פודקאסט מרתק ומשעשע אודות רגעים בהם אנשים מוכרים מספרים שמה שהם היו משוכנעים בו, לא היה נכון. בתוכנית 5 פרקים מותחים שערך נדב הלפרין. אז זה הזמן להרחיב את הידיעות ואת הידע ולבחור תסכית מושלם עבורכם.