מתכננים מנגל בקרוב? המדריך הבא הוא בדיוק בשבילכם

זה לא סוד שהישראלים אוהבים מאוד מנגל, ואם אפשר – כמה שיותר עשיר ומגוון. למעשה, מדובר באחת מטכניקות הבישול האהובות ביותר בישראל, אולם חשוב לדעת כי טכניקה נכונה וכן אלמנטים שונים אותם נציג כעת מהווים את הדרך הטובה ביותר ליצור מנגל איכותי שיגרוף מחמאות מצד כל הנוכחים. בכדי לסייע לכם, ריכזנו את מיטב הטיפים לטובת המנגל המושלם.

בחירת בשר

חשוב לקנות בשר איכותי וטרי דרך קצביה בעלת המלצות, מתוך מטרה להבטיח כי הנתחים שלכם יהיו טריים ובעלי טעם עז. למעשה, ככל שתשקיעו בבחירה של בשר ישראלי או מיובא כך תוכלו להבטיח כי המנגל יהיה מגוון ובעל ניחוח מקצועי. על כן, העדיפו לבחור בשר המורכב מ 40% נתחים כמו סטייק, 20% בשר טחון לטובת קציצות או מילוי וכל השאר בשרים שונים ומיוחדים כמו שייטל, שירכיבו בסופו של דבר את המנגל המושלם. חשוב להבין כי הטריות, החיתוך והטיפול בבשר אצל הקצב מהווה חלק בלתי נפרד מיצירה של ארוחה ישראלית מושלמת המבוססת על נתחי בשר טריים.

אחסון

אחסון הבשר צריך להתבצע מיד לאחר הרכישה. העדיפו להכניס את הבשר לתא הקר ביותר של המקרר או במגירה ייעודית. בנוסף, בכדי למנוע דליפה של נוזלים חשוב מאוד לעטוף את הנתח באמצעות שקית ואקום או בתוך כלי ייעודי. שימו לב כי לא את כל הבשרים ניתן לשמור לאורך זמן, ועל כן התייעצות עם הקצב לגבי זמן האחסון היא חיונית לטובת שימוש מושכל בבשרים לטובת מנגל מקצועי.

תוספות

בכדי לשדרג את המנגל שלכם ולהוציא אותו בצורה הטובה ביותר, רצוי לבחור בתוספות מיוחדות כמו למשל כבד אווז או ביצים לטובת שדרוג הטעמים. דווקא האלמנטים הפשוטים יותר כמו קלח תירס, ביצת עין וכו' יכולים ליצור בעבורכם הבדל משמעותי הן מבחינת הטעם והן מבחינת הנראות של המנות אותן אתם מוציאים תחת ידכם.  דרך הרשתות החברתיות ניתן לקבל השראה לגבי תוספות מעולות שיגרפו מחמאות מצד הנוכחים וגם יעצימו את הטעם של הבשר.

בשר על האש: המדריך שיעזור לכם למנגל כמו מקצוענים

זמן מנוחה

ישנם נתחים שזקוקים לזמן מנוחה לפני הצלייה, כמו למשל קבב או כנפיים. זמן המנוחה קריטי לטובת הטמעה של טעמים. כך לדוגמה, אם בחרתם להכין עוף במרינדה מיוחדת, הקפידו לתת זמן מנוחה של לפחות כחצי שעה במקום מוצל. זמני המנוחה חשובים מאוד לטובת הכנת נתחים עם טעמים עשירים, ועל כן למרות הפיתוי המתינו בסבלנות לטובת

ניצול מזג אוויר

לטובת יצירה של חוויה קולינרית מושלמת נצלו מזג אוויר מושלם למנגל מהנה בעבורכם ובעבור האורחים. למזג האוויר יש משמעות גם מבחינת היכולת שלכם לטובת יצירה של טכניקת בישול מדויקת – בשל היכולת למצל את מזג האוויר לטובת מתן של מכת חום לבשר ושמירה על חום אש גבוה, וזאת בשל העובדה כי נתחים שיש להם הרבה מאוד שומן כמו למשל צלעות צריכים חום גבוה ולאחר מכן מעבר למנוחה עד לאכילה. במזג אוויר נעים הנתחים שומרים על העסיסיות שלהם וגם לכם נוח יותר לעבודה מול אש גלויה.

עבודה עם טיימר

טיימר מהווה כלי שכל מנגליסט מקצועי זקוק לו מאחר וטיימר מאפשר לכם להיות מדויקים עם הזמנים של הנתחים, מתוך מטרה להבטיח כי הנתח לא יתבייש או ייצלה זמן רב מדי. כיום ניתן לבצע רכישה של טיימר כמו גם אביזרים טכנולוגיים שבאמצעותם תוכלו לשדרג את הטכניקה שלכם בדיוק כמו שבמצעים המנגליסטים בעלי ניסיון.

 

לסיכום, באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם תוכלו ליצור מערך מנגל מושלם ומקצועי לעילא ולעילא. חשוב לעבוד היטב על הטכניקה שלכם לאורך זמן, כל זאת מתוך מטרה ליצור מיומנות שתוביל בסופו של דבר מנגל בדיוק כמו של המקצוענים.