מתנות לילדים העולים לכיתה א'

הגיע הרגע, הילדים עולים לכיתה א'. לעיתים זה מפחיד, לעיתים משמח אבל אין ספק שמדובר ברגע מרגש במיוחד. לקראת העלייה לכיתה א', נהוג להעניק לילדים מתנות ייחודיות, בין אם אלה מתנות שמסמלות את שלב בית הספר (כמו משחקי חשיבה), ובין אם אלה מתנות פונקציונליות שיסייעו לילדים לצלוח את השנה הראשונה בבית הספר. מה ניתן לרכוש? אספנו בעבורכם כמה רעיונות למתנות מדליקות במיוחד!

קלמר עם הקדשה

אין דרך טובה יותר להתחיל את שנת הלימודים הראשונה, לצד פריטים שהוכנו במיוחד בעבור הילד. כיום ניתן לרכוש קלמרים ייחודיים עם הקדשה, כשהמלל יכול להיות משפט מוטיבציה או אפילו שמו של הילד. ניתן לרכוש קלמר מתכת או לחלופין קלמר בד עם הקדשה רקומה, כשהאפשרויות מגוונות במיוחד. את הקלמר כדאי למלא במגוון כלי כתיבה דרושים, כך תוכלו להעניק מתנה שימושית, מרגשת ומקורית.

 

נשיקה לכל יום

יש לא מעט ילדים שמתקשים ללכת לבית הספר מידי יום, ולו בשל השינוי המשמעותי בין ההגעה לגן לבין ההגעה לכיתה א'. לפיכך, טוב לדעת שניתן לרכוש מארז שוקולדים בצורת נשיקות, כשכדאי למלא את הקופסה ב365 נשיקות, כלומר, נשיקה לכל יום. הילדים יוכלו לקחת איתם נשיקה לבית הספר, ולדעת שלכל אורך היום (עד שלא יוכלו לדחות סיפוקים ולאכול את השוקולד) יש להם מזכרת מההורים. אגב, זו דרך מצוינת לאפשר לילדים להתגבר על הפרידה מההורים בבוקר ועל קשי המעבר מהגן לבית הספר.

משחקי קופסה

מגוון משחקי הקופסה המצוי בחנויות הולך וגדל מידי שנה, ולמרות שהילדים שקועים בתוך הטלפונים הניידים ומסכי המחשב, מפתיע לגלות שמשחקי קופסה עדיין מהווים אלמנט מהנה בעבורם. עכשיו, כשהילדים לומדים לקרוא ולכתוב, ניתן לרכוש עבורם משחקי קופסה ייחודיים שמתאימים לגילאי 6 ומעלה. כמו כן, טוב לדעת שמדובר במשחקים חינוכיים שתורמים להתפתחות הקוגניטיבית באופן ניכר, החל מחשיבה יצירתית, פיתוח אסטרטגיה, שיפור יכולות הזיכרון ועוד.

טיפ: כשהילדים מגיעים לכיתה א', הם לא תמיד מצליחים להסתדר מבחינה חברתית. הזמינו את חבריו של הילד לערב משחקי קופסה, זה בהחלט עשוי לשפר את יכולותיו החברתיות.

ערכת יצירה

אחת הדרכים לעודד חשיבה יצירתית ולסייע לילדים לפתח את המיומנויות הקוגניטיביות שלהם טמונה בעבודות היצירה השונות. תוכלו לרכוש לילדים במתנה ערכת יצירה הכוללת מגוון רחב של חומרי יצירה שונים, באמצעותם הילדים יוכלו ליצור יצירות ייחודיות, לפתח את הדמיון, לשפר את היכולות המוטוריות ולייעל את החשיבה היצירתית שלהם. בחנויות השונות ניתן למצוא ערכות יצירה מוכנות, אבל אם תרצו להשקיע מעט זמן ומחשבה, תוכלו להרכיב את ערכת היצירה בעצמכם: רכשו חומרי יצירה שונים ומיוחדים, חפשו ברשת השראה ליצירות שונות והרכיבו ערכת יצירה מדליקה ומיוחדת.

 

יש לא מעט מתנות שניתן לרכוש לילדים שעולים לכיתה א', אבל מה שחשוב זה להתאים את המתנה לילד ולבחור עבורו את המתנה שתשמח אותו יותר מהכל. בהצלחה!