אנשים רבים יוצאים לחופש על מנת להתנתק, לנקות את הראש – על מנת להשאיר בבית את הדאגות, את רשימת המטלות ובאופן כללי את השגרה התובענית. עם זאת, לא מעט אנשים מתקשים להשאיר בבית את יצר הסקרנות, ולו בכול הנוגע למצב הביטחוני, המדיני, הכלכלי, הבריאותי וכדומה. מדוע? פשוט כי רבים מהאנשים שחיים בעידן הדיגיטלי רגילים מדי שעה "לחטוף הצצה" באתר החדשות האהוב עליהם, ועל כן גם אם כרגע הם עומדים ללכת לפיקניק בכרמים שבדרום צרפת, או להיכנס למשחק כדורגל מדובר בברזיל, הם עדיין צמאים להישאר מעודכנים, ואם נודה באמת הם פשוט מכורים – מכורים לאקטואליה. אז כיצד ניתן להישאר בעניינים גם כשנמצאים בחופשה? ביחנו איזה מענה מתאים לכם בהתאם לטיפוס שאתם:

הטיפוס שמבקש להישאר בשליטה מלאה

מבקשים להתעדכן בחדשות של הארץ גם כשלא נמצאים בה? ובכן אחת מהדרכים היותר פשוטות היא לוודא שחבילת הסלולר כוללת אופציה של גלישה ללא הגבלה, כך שניתן להיכנס לכל אתר רצוי ולכל פרק זמן רצוי, ופה נציין שכשעומדים לבחור חבילת גלישה, רצוי לוודא שהיא מספיקה לאופי הגלישה האישי ואף שאין צורך להחליף סים, מספר טלפון, או לסמוך על הWIFI של המלון, כך שמתאפשר לפתוח את הנייד מבלי לחשוש ממגבלות טכניות. כיצד תדעו אם יספיק לכם 6GB  או יש צורך בהרבה יותר? עצרו לחשוב עד כמה אתם עומדים להיות צמודים למסך, בזמן שאתם מבקשים לקחת הפסקה אמתית מהשגרה.

הטיפוס שרק מבקש טעימה

אם אתם מבקשים להוכיח לעצמכם שאתם באמת מסוגלים להתנתק, אך יחד עם זאת אתם יודעים שמאוד חשוב לכם לדעת מה המצב במדינה ולו בקצרה, הרי שניתן למצוא מגוון דרכים לבצע זאת: אופציה אחת היא פשוט לשאול חברים לטיול אם יש משהו מעניין בארץ, מתוך הנחה שלא מטיילים לבד ואותם חברים כן נשארים מעודכנים. אופציה שנייה היא לסכם עם חבר קרוב שנשאר בארץ שאם קורה משהו מיוחד, הוא מיידע באמצעות שליחת שSMS ואילו אופציה שלישית היא להיכנס מדי יום לקטגוריית "מבזקים" ולקרוא באופן ממוקד מאירועי היום שהיה.

הטיפוס שמרמה

כיום גולשים דרך הרשת האינטרנטית למגוון תחנות רדיו שפועלות און ליין. מכאן שניתן להחליט שיוצאים לעשות סיור בעיר עם אוזניות על האוזניים ובו זמנית נהנים ממוזיקה כחול לבן, ואם "במקרה" יש דיווח חדשות, אז גם "במקרה" נשארים מעודכנים. האם שיטה זו מומלצת? ובכן קחו בחשבון שממש כפי שמומלץ לאכול בחו"ל אוכל מקומי, כך גם עדיף בחו"ל לשמוע מוזיקה מקומית ולא להיצמד לתחנת רדיו מהארץ, כי גם אם בין לבין משמיעים שיר אהוב, עדיין קיימים לא מעט הבזקי חדשות – עובדה שמפריעה למהות של החופשה.

הטיפוס הפרקטי

בין אם מבקשים להישאר מעודכנים לגבי המצב בבורסה ובין אם מבקשים להישאר מעודכנים לגבי המצב הכלל מדיני, טוב לדעת שכיום פועלות סוכנויות שמפעילות מערכות מיילים – כאלו ששולחות 24 שעות ביממה עדכונים למייל האישי. מכאן שבכול רגע נתון ניתן לגלוש למייל ולהישאר מעודכנים באופן נוח ותמציתי.

התמקדו בעיקר!

אז איזה טיפוס אתם? טיפוס שחולה שליטה, או טיפוס שרק מבקש לקבל פיסות מידע? טיפוס שאוהב לקרוא את כל הכתבה, או רק את תמצית המאורע? טיפוס שאוהב לקרוא, או לחלופין אחד שאוהב לשמוע מה שקרה? ובכן בין אם אתה טיפוס כזה או אחר, קח בחשבון שהחדשות יחכו, כך שאם ניתן, קחו לעצמכם חופשה אמתית – התנתקו ככול האפשר!