קשר שבין אמא לבת ייחודי ואין שני לו. מדובר בקשר שמהווה חלק מהמהות הפנימית שלנו, ואין זה משנה אם מדי פעם רבים או לא מבינים. אמא היא תמיד מוקד לחום, אהבה וקרבה, ועל כן יש פעולות שהכי כיף לעשות ביחד עמה. בין אם שתיכן מחפשות פעילות מגבשת ובין אם את האם מתרגשת לקראת יום ההולדת של הילדה האהובה ומחפשת להעניק לה מתנה מחוץ לקופסא, את הרעיונות שתיכף נציין מוטב לארוז בנייר עטיפה פרחוני ולשמור עבור הפעם הבאה שתבקשי להעניק לה מתנה.

 

סטיילינג אישי

ישנו שיר הילדים המוכר של ציפי שביט שהולך כך: "אני רוצה להיות כמו אמא יפה גדולה וחכמה", ואכן ילדות רבות רוצות להיות כמו אמא, אך פה יש להבין מתי זה חמוד להיראות כמו אמא ומתי חשוב לגבש טעם אישי בבגדים, משמע כל אחת צריכה להבין מה הכי נכון עבורה ללבוש, אלו צבעים יותר מתאימים לגוון העור, איזו מסגרת של משקפיים מתאימה למבנה הפנים, איזו גזרה של שמלה הכי מחמיאה לה ובאופן כללי עם אלו סוגי בגדים וגזרות היא מרגישה הכי טוב. אי לכך כל אם יכולה להיות בטוחה שאם היא תעניק לילדתה יום שכולו סטיילינג עם אושרת אורן, הילדה לא רק תקבל כלי חשוב לחיים, אלא גם תרגיש במרכז ובסופו של תהליך תרגיש ביטחון עצמי, אלמנט שהיא תלמד ליישם בכול פעם מחדש כאשר היא תעמוד אל מול ארון הבגדים.

 

סדנת בישול

הרבה אימהות מצויות במטבח בזמן שהילדות מציצות מהצד, מנסות לעקוב אחר הפעולות השונות. ובכן בין אם מדובר באמא שחיה במטבח ובין אם מדובר באמא שאלופה בלהזמין מקום במסעדה, עדיין סדנת בישול שמיועדת לאם ולבת עשויה ליצור חוויה נפלאה וחיבור מיוחד, מהמקום הכי בסיסי ויצירתי. סדנת בישול תעניק לשתיהן כלים חשובים, ובעיקר תיצור עבור השתיים זמן איכות מהנה וטעים, אותו שתיהן יוכלו לשחזר בכל מועד שרק ייבחרו.

 

העברת תכשיט שעובר במשפחה

כל ילדה מכירה היטב את תיבת התכשיטים של אמא שלה, וכל ילדה אוהבת לפתוח, לגעת ולמדוד. אי לכך אם יש איזשהו תכשיט מיוחד שהילדה אוהבת, או לחלופין תכשיט ייחודי שעובר במשפחה, שווה לשקול להעניק לה אותו במתנה. מומלץ להניח אותו בקופסת תכשיטים מהודרת ולהוסיף הקדשה, ומומלץ לתקן ולקצר, כך שיתאים כהלכה. מה עוד? אם ניתן גם תחרטו עליו הקדשה.

5 רעיונות למתנה מאמא לבת.

רכישת תכשיט זהה

אם נמשיך את קו המחשבה של ההצעה הקודמת, הפעם נציין שניתן לקחת תכשיט של האם, כזה שהילדה מאוד אוהבת, להתאים אותו למידות הילדה ולהעניק לה אותו במתנה, כאשר חלופה נוספת היא לרכוש תכשיט תואם הן עבור האם והן עבור הילדה, כך שהילדה תרגיש שיש לשתיהן פריט אהוב ומיוחד שמחבר ביניהן.

 

יום כיף משותף

ליום כיף אין תחליף והוא תמיד מבטיח, כל עוד מראש בונים אותו כהלכה. כיצד מתכננים יום כיף? ראשית חושבים על שלושה דברים שגם האם וגם הילדה אוהבות ולאחר מכן מתחילים לבחון חלופות, בהתאם למיקומים ולוח זמנים. כך למשל ניתן למצוא שהשתיים אוהבות בריכה, מסעדה טובה ולעשות שופינג, או לחלופין לצפות בסרט קולנוע, לעסוק באומנות ולאכול גלידה. לאחר שהנושאים ברורים, הרבה יותר קל להחליט האם לשלב בין גלריה לגלידריה, בין קניון לבריכה, או בין ציור דומם בחיק הטבע למסעדה שווה.

 

פשוט ליישם!

יש בסל כמה רעיונות טובים? עתה חשוב ליישם, אך אין הכרח לחכות ליום ההולדת, כי מחווה מושקעת פעם בתקופה עשויה למלא מצברים עבור כמה חודשים קדימה. זכרו שאם רק רוצים, כבר מבינים מה ואיך וכיוון שהבת שלך היא שלך, היא שווה את כל הטוב שבעולם – תוכיחי לה ותזכירי לעצמך!