ספא

יום כיף בספא הוא בין הבילויים הפופולאריים ביותר, ובעיקר בקרב זוגות או קבוצות. אך מעבר לחוויה המהנה והמפנקת, טוב לדעת שלבילוי בספא יש גם לא מעט יתרונות בריאותיים וחשובים. סקרנים? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

כיום, יש לא מעט מכוני ספא בכל רחבי הארץ, חלקם ממוקמים בתוך בתי המלון השונים וחלקם עובדים באופן עצמאי. לבילוי בספא יש מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, שעליהם נדבר בהמשך, אך לפני הכל נציין שהתוכן במאמר זה אינו מהווה המלצה רפואית ואינו מחליף חוות דעת מקצועית. כמו כן, כדאי, חשוב ואפילו רצוי להיוועץ בגורם רפואי לפני הבילוי הספא, ובייחוד אם אתם סובלים מבעיות בריאותיות מסוימות או כאבים כרוניים.

יתרונותיו הבריאותיים של הספא

  1. ניקוי רעלים – תרצו או לא, הגוף שלנו סופג רעלנים מהסביבה באופן יום יומי, ובייחוד בשל אורח החיים המודרני הנוכחי. למעשה, בילוי בספא אידיאלי לניקוי רעלים מכמה סיבות. תחילה, במרבית מכוני הספא יש חמאם תורכי או סאונה. שני המתקנים הללו עובדים על בסיס חום, וגורמים לגוף להזיע ובכך לנקות את הרעלים שהצטברו בעור. מלבד זאת, גם עיסוי עשוי להיות יעיל לניקוי רעלים מהגוף, וזאת בשל העובדה שהוא מסייע בהמרצת הדם – מה שמזרז את התהליך באופן ניכר.
  2. ג'קוזי הוא הרבה יותר מרק פינוק – כמעט בכל ספא תמצאו ג'קוזי, ופה נעצור לציין שמלבד החוויה המהנה, הג'קוזי נחשב כממריץ את זרימת הדם, כמו כן, הוא נחשב למרגיע במיוחד ואידיאלי עבור מי שמעוניין להרגיע את הנפש. עם זאת, שימו לב שבילוי בג'קוזי אינו מומלץ לנשים בהריון (כמו גם בילוי בסאונה או במתקני ספא שונים). בכל מקרה, מוטב להתייעץ עם רופא.
  3. כאבי גב? יש פתרונות! – לא מעט אנשים מגיעים לבילוי ספא לא רק כדי להתפנק, אלא גם כדי לתת מענה לכאבי הגב שהם חווים, ובייחוד ספורטאים או אנשים שעובדים בעבודה פיזית. חשוב לשים לב, שיש מעסים שמתמחים בעיסוי לספורטאים או בעיסויים רפואיים, כך שאם מדובר בכאבי שנובעים מאימונים, מוטב לפנות לאנשי מקצוע שעוסקים בתחום.
  4. בריכות עם מלחים טבעיים ומינרלים – במכוני ספא, ובעיקר באלה שממוקמים בים המלח, תוכלו למצוא לצד המתקנים השונים, גם בריכות ייחודיות שמכילות מינרלים ומלחים שונים, שנחשבים לבריאים לעור ולגוף.
  5. הפחתת לחצים – אחד היתרונות הבולטים ביותר של בילוי בספא, הוא היכולת להירגע ולשחרר לחצים. השהייה במתקני הספא השונים, העיסוי והבילוי עצמו, תורמים לבריאות הנפש ועשויים להוות טיפול משלים בהפחתת לחצים יום יומיים.

שנסכם?

בילוי בספא הוא בהחלט מאוד מפנק, ועם זאת – הוא טומן בחובו לא מעט יתרונות בריאותיים שונים. עם זאת, נחזור ונציין שאין לראות בתוכן כהמלצה או חוות דעת רפואית, וכי מומלץ לנשים בהריון, ספורטאים ומי שסובלים מבעיות בריאותיות – להתייעץ עם גורמים רפואיים בטרם הגעתכם לבילוי בספא.

בילוי נעים ובריא!