מעיינות חמים בישראל

חובבי הבריאות וודאי מכירים את כל הסגולות הייחודיות שהטבע מעניק לנו, החל מצמחי מרפא ועד למינרלים טבעיים שונים. מעיינות חמים נחשבים ליעד תיירותי פופולארי, לא רק בשל תופעת הטבע המרהיבה, אלא כי מדובר בחוויה עם סגולות רפואיות שונות וייחודיות. איפה תמצאו את המעיינות החמים השווים ביותר בארץ, ומדוע מדובר בבילוי בריא? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מהם מעיינות חמים ומדוע הם נחשבים לבריאים?

מעיינות חמים הם למעשה מעיינות עם נביעת מי תהום חמימים מעומקי האדמה. הסיבות להיווצרותם של המעיינות הללו הן די מגוונות, בין אם מדובר במעיין שממוקם באזור געשי פעיל ובין אם מדובר בפעילות מאגמטית וחימום המים בשל שכבות סלע חמות.

מה שמייחד את המעיינות החמים, ובעצם גם היתרון העיקרי שלהם, הוא שהם עשירים במינרלים מעולים, ובכך עשויים לתרום לבריאות הגוף והעור, לכן אין זה מפתיע שרבים מכנים את המעיינות הללו כמעיינות רפואיים או מעיינות מרפא. המעיינות החמים קיימים בכל העולם, והם מהווים מוקד משיכה עיקרי לתיירים ומקומיים. למעשה, גם בישראל יש שלל מעיינות חמים מצוינים, החל מהצפון ואזור הכינרת ועד לדרום, באזור ים המלח.

מעיינות חמים בישראל: לגזור ולשמור

חשוב מאוד: לפני הכניסה אל המעיינות החמים, חשוב ואפילו רצוי לדגום מעט את המים, להרגיש את החמימות שלהם, ורק לאחר מכן להיכנס עם כל הגוף, זאת כדי להימנע מכוויות במקרים בהם המעיינות חמים יתר על המידה.

 

מה נותר? לתכנן את הבילוי הבא שלכם, לבדוק את שעות הפעילות של המתחם הרצוי, לארוז בגדי ים ומגבת, ולנסוע להתפנק במעיינות החמים שקיימים בארץ.