אפייה עם הילדים

זמן איכות עם הילדים יכול להתבצע בלא מעט דרכים, אולם אחת הדרכים הקלות והפשוטות ביותר ליצירה של זמן איכות יכול להתבצע באמצעות אפייה משותפת. למעשה, דווקא במטבח מהווה מקום בו הילדים יכולים להביע את עצמם מבחינה יצירתית ואף לקבל תוצרים משובחים, ממש כמו מאפייה מקצועית.

בזמן תקופת הקורונה החלו לעלות לרשת לא מעט סרטונים של הורים וילדים אופים יחדיו וכעת הגיע הזמן שגם אתם תפשילו שרוולים – ותאפו ביחד. כיצד עושים את זה? ובכן, כל מה שעליכם לעשות הוא לבחור תבניות לעוגות בכל מיני צורות, רינגים, שקיות זילוף וכן חומרי גלם לטובת חוויה מיוחדת המתבצעת במטבח הבית כמו תבניות סילקון כמו גם אותיות שאותן ניתן לעצב בקלות באמצעות תבנית מיוחדת. את כל המוצרים שאותם הצגנו לכם כאן תוכלו להזמין אונליין דרך אתר פינוקים, ובהתאם לכך להתכונן באופן המהיר ביותר לקראת יום האפייה המשותף.

כיצד אופים ביחד עם הילדים?

ראשית, חשוב מאוד לשמור על כללי הבטיחות במטבח וכן לוודא כי אתם וגם הילדים משתמשים בציוד כמו כפפות, לטובת מניעת תאונות כמו כוויות שעלולות להיווצר בתהליך האפייה. הדגש שלכם הוא לנצל את תהליך האפייה לטובת יצירת זמן איכות משותף אבל גם לטובת שדרוג האפייה המשותפת, באמצעות אביזרים שונים כמו למשל תבניות לעוגות שיכולות להפוך את המאפה הפשוט ביותר למאפה מיוחד הן מבחינת הטעם והן מבחינת התוצר הסופי. אם זו הפעם הראשונה שאתם אופים עם הילדים עדיף לבחור במתכונים קלים ופשוטים שאינם דורשים זמן עבודה רב, ובכדי לסייע לכם בחרנו להציג את השלבים בתהליך של אפיית מאפינס שוקולד מושלם. איך מכינים? מאפשרים לילדים להכין את תערובת השוקולד לבדם באמצעות ערבוב של 2 ביצים בגודל L, קקאו, שמן קנולה סודה לשתייה וגם מלח עד שנוצרת תערובת אחידה. לאחר שכל החומרים השתלבו ביחד נותנים לילדים להוסיף את שברי השוקולד ולאחר שהתערובת מוכנה יוצקים אותה אל תוך התבניות לעוגות אותן ניתן לרכוש כאמור אונליין דרך אתר פינוקים. לאחר אפייה קצרה של 20 דק' מוציאים בזהירות את המאפין מהתנור ונתונים לילדים יש חופשית מבחינת הציפוי – החל מסוכריות ועד שוקולד אותם אתם יכולים להמיס בעבורכם. מדובר בפעילות כיפית ופשוטה שאתה אפשר לבצע גם בעשר דק', אולם מאחר ואתם מערבים את הילדים בתהליך יכול להיות שתהליך האפייה ייקח יותר זמן, מתוך מטרה ללמד את הילדים אודות כמויות ואף לנצל את זמן האיכות לטובת העמקה בידע כמו למשל ביצוע של פעולות חיבור וכפל, בהתאם לכמויות של המאפה אותו אתם מכינים ביחד.

 

לסיכום, היכולת שלכם ליצור ביחד מאפים מעולים ביחד עם הילדים הוא קל ופשוט יותר מאי פעם. כל מה שצריך הוא לבצע הזמנה של ציוד אפייה אונליין כמו גם להיכנס לאתרים מתמחים של אפייה עם ילדים,  לטובת קבלת מתכונים. שימו לב כי ברשתות החברתיות ישנן קבוצות ייעודיות שדרכן אפשר לקבל הסברים כולל סרטוני וידיאו עם כל השלבים בתהליך, כל זאת מתוך מטרה כי בסופו של דבר תוכלו ליצור מאפים משובחים במינימום מאמץ אבל במקסימום זמן איכות. ככל שתתרגלו יותר עם הילדים את המתכונים כך תוכלו להפוך את המטבח למקום המפגש המשפחתי לא רק לטובת בישול אלא גם לטובת אפייה משותפת שבה הילדים לוקחים חלק באופן פעיל. אז קדימה, למה אתם מחכים? הגיע הזמן להפשיל שרוולים, להזמין את הילדים ולאפות ביחד.